Z okazji 17. urodzin #gothic…

Z okazji 17. urodzin #gothic postanowiłem napisać za co wszyscy kochamy tę grę.
Wiecie za co najbardziej lubię pierwsze dwie gry z serii Gothic?
Za to, że pokazują nam od początku jakim jest się śmieciem.
Początek w obu przypadkach podobny, lądujesz chuj wie gdzie, ziomek ci tłumaczy pobieżnie w jakie gówno wpadłeś i zaczyna się gra.
Nikt ci nie mówi, że jesteś jakimś herosem, wybrańcem, czy uber-wiedźminem. Jesteś nikim, zerem wrzuconym do dziury bez wyjścia, albo ledwo żywym kryminalistą, który uratował cały świat, ale chuja z tego masz, bo ubić poczwarę polazłeś sam i nikt nie potwierdzi twoich słów.
Wszyscy albo mają cie w dupie(fajny scenariusz), albo chcą siłą wyłudzić od ciebie kasę( średni scenariusz), albo po prostu wpierdolić, bo polazłeś nie tam gdzie trzeba.
W ogóle, żeby wejść do miasta musisz odpierdalać jakiś szajs, zbierać buraki czy inną rzepę XD, biegać za patelnią, żeby łaskawie sprzedano ci stare łachy.
Ewentualnie łepek w bramie chce od ciebie tyle bryłek rudy, że byś mógł z tego zacząć układać drugi kopiec podobny do tego od magów wody.
Jak już jesteś w tym mieście to rozglądasz się za jakimś hajsem, zbroją i bronią, bo mała polna bestia na spółkę z młodym wilkiem dojebały ci tak, że musiałeś wszamać wiadro grzybów, co je w lesie znalazłeś.
Patrzysz na strażników, oni za biednie nie wyglądają, a jakiś łepek-przewodnik po mieście w srebrnej zbroi powiedział, że w sumie to mógłbyś się tam do nich zapisać. Idziesz do kierownika, pytasz go jak z tą strażą, czy możesz zbroję dostać, albo chociaż sam miecz, a tu chuj, musisz iść do roboty, bo byle patałacha to oni nie przyjmą.
Z tą robotą to szkoda kurwa gadać, szkoda strzępić ryja. Jeden ci się każe modlić, drugi przynieść orkowy topór, trzeci wymaga worka hajsu, a czwarty wysyła cię do lasu z którego pewnie nie wrócisz, po jakieś zasrane skóry wilków. Dobrze że przy okazji nie kazali ci samemu wygrać wojny z orkami.
Ale te szmacenie mnie, zmuszanie do nie pyskowania żeby lepy na dziąsło nie dostać i rozpierdalanie każdego na koniec mi się chyba w Gothicach najbardziej podoba
#gry #heheszki i chyba #pasta

Powered by WPeMatico