NOWE INFO „W kwestii…

NOWE INFO

„W kwestii zamknięcia tematu ‘sporu’ udzielamy krótkiej, ostatecznej odpowiedzi na „list otwarty” koordynatorów drugiego zespołu.
My również cieszymy się, że powstają dwa niezależne projekty i na pewno będzie to miało pozytywne skutki dla całej sceny modderskiej i jakości obu produktów. 😉

1) Na wstępie pragniemy poinformować, że utraciliśmy całość oryginalnych nagrań filmowych z trójką z aktorów. Mediator z kancelarii prawnej, która skontaktowała się z osobą będącą w posiadaniu materiałów filmowych dowiedziała się, że „pliki zostały uszkodzone i są nie do odzyskania”.
Sprawa jest tak skandaliczna i żenująca, że darujemy sobie od niej wszelki komentarz.
W wypadku filmów z H. Łapińskim i S. Brudnym dysponujemy kopiami materiałów w gorszej jakości, więc mimo wszystko powinno udać się je opublikować.
Niestety – w przypadku filmu o 83 letnim Włodzimierzu Bednarskim zrealizowanym we współpracy z Instytutem Audiowizualnym straciliśmy niemal wszystko i konieczne będzie nagranie całości filmu od nowa.
Na szczęście pan Włodzimierz wykazuje pełne zrozumienie i powiedział, ze zrobi to z przyjemnością 😉
Kasując materiały zniszczono prace trzech operatorów: Zbigniewa Hałatka, Lechosława Czołnowskiego i Macieja Bugajaka.

2) W kwestii rejestracji znaku towarowego, pragniemy przypomnieć, że to właśnie przedstawiciel koordynatorów podczas prób zastraszania powiedział, że „proces rejestracji jest już w toku”: https://i.imgur.com/pLVePsJ.jpg
Piotr Czołnowski niezwłocznie zarejestrował znak, aby w okresie karencji doprowadzić do konfliktu patentowego – i móc przedstawić dowody na pierwszeństwo swojego pomysłu, aby chronić tym prawa autorskie swoje, oraz filmowców i aktorów. Wszystkie prawa są chronione od chwili złożenia wniosku.

3) Kłamstwem jest twierdzenie, że „Piotr Czołnowski odwlekał kwestie negocjacji”.
Rozwój wydarzeń spowodował, że Dark miał obowiązek złożenia rzeczowego wyjaśnienia (z uwzględnieniem dowodów stanu faktycznego) do administracji serwisu YouTube w związku ze zgłoszoną kradzieżą „konta marki” oraz groźbą zamknięcia nieodwołalnie kanału. Wniosek zawierał nieprawdziwe informacje i kłamstwa, między innymi na temat tego, że za całość zdjęć odpowiedzialny był Mateusz Pawłowski, który jakoby był JEDYNYM operatorem przy realizacji obu filmów z A. Tomeckim. Pominięto prawa: Michała Zielińskiego, Zbigniewa Hałatka, Marcina Michalskiego i Lechosława Czołnowskiego.
Zgłoszenie: https://i.imgur.com/H48Tn6r.jpg
Piotr Czołnowski równolegle prowadził nagrania dubbingu do Dziejów Khorinis (na które umówił studia i aktorów z dużym wyprzedzeniem – nie wiedząc, że zbiegnie się to z powyższą awanturą).
Kwestie przedstawionych przez drugi zespół skandalicznych warunków pominiemy.

4) Piotr Czołnowski ma PEŁNE PRAWA do tytułowania się pomysłodawcą projektu Dziejów Khorinis (oraz obu jego nazw roboczych – Historia i Początki Khorinis), na co istnieją zarówno dowody w postaci wiadomości i plików scenariuszowych, jak i oświadczenia założyciela zespołu (Adama „TOOL’a” Kleszyka), oraz oświadczenie pierwotnego składu tworzącego projekt „Dzieje Khorinis” w roku 2008.
Oświadczenie założyciela SoulFire: https://i.imgur.com/A5RKZzY.jpg
Oświadczenie składu założycielskiego Dziejów Khorinis: https://i.imgur.com/AmMkxQh.jpg
W związku z powyższym koordynatorzy nie mają prawa tytułować się zespołem „SoulFire”, bo Piotr Czołnowski nigdy nie zrzekł się pisemnie swoich praw do ekipy.

Zarchiwizowane w internecie ślady TOOL’a:
2007: https://web.archive.org/web/20071121190851/http://soulfire.infernalreality.com:80/?page_id=9

2010: https://web.archive.org/web/20100302191839/http://soulfire.worldofgothic.com:80/soulfire/cz-onkowie-3.html

5) Na spotkaniu zespołu w Warszawie było obecnych 20 osób, z czego 5 jest w składzie nowego zespołu, a pod listem otwartym widnieją pseudonimy 11 osób. Ponadto staż niektórych z tych osób w zespole jest bardzo krótki.
Szkoda również, że przy pseudonimach pominięto imiona i nazwiska, nick nie jest wystarczającą identyfikacją, aby oświadczenie miało moc prawną.

6) Patronite, który został założony nie jest w naszym posiadaniu, a w kwestii nieuczciwego potraktowania patronów wystarczy przypomnieć raz jeszcze o kwestii usuniętych filmów z seniorami.
Z naszej strony zamierzamy uhonorować w najbliższych filmach wszystkich patronów, którzy przyczynili się do ich powstania (włącznie z usuniętym filmem o W. Bednarskim).
__________
Resztę pomniejszych kwestii z listu koordynatorów pomijamy, bo są tak absurdalne, że nie warto się do nich odnosić.

Na zakończenie Drodzy fani – jest to ostatnia tego typu forma odniesienia się do masowo rozsiewanej dezinformacji.

P.S. Pamiętamy o naszych obietnicach! Nie zapominamy o wszystkich fanach Gothica i Dziejów Khorinis. W najbliższym tygodniu możecie spodziewać się czegoś nowego. Bądźcie czujni! 😉

P.S. 2: Aktualny skład zespołu: https://dziejekhorinis.org/team.html#content

P.S. 3: Artwork z Xardasem jest autorstwem naszego grafika, Varoxa”

#gothic #gothic2 #gothic2nk #dziejekhorinis #gry #mody