Miasta od ostatniego czasu…

Miasta od ostatniego czasu dosyć się rozrosło. Postanowiłem nie przebijać się przez małą rzeczkę, tylko przeciąć ciąg autostrad w stronę delty rzeki.
Na dole zdjęcia wielka strefa mieszkalno-usługowo-biurowa z przewagą tej pierwszej. Która łączy się ze „starą” częścią miasta koleją jednoszynową (poza autobusami i pociągami). Dwie linie przecinają całą strefę w kształt krzyża, a jedna z nich przecina autostradę i łączy się z 2 dużymi liniami tramwajowymi.
Po drugiej stronie rzeki przemysł górniczy i ropny, dwie stocznie przy przemyśle ogólnym, oraz w górnym narożniku międzynarodowe lotnisko. Wszystko połączone autobusami i koleją pasażerską oraz towarową.
Niestety poziom ruchu drogowego nadal w okolicach 60%. Co ciekawe całkowicie przeorganizowanie ruchu tramwajowego w starej części poprawiło znacznie przelotowość ulic (linie zastępują ruch w 100%), ale pojawiły się nowe czerwone obszary.
Teraz widzę, że od początku planowałem miasto bez większego zastanowienia. Przyjąłem strategię rozrzucenia stref to tu, to tam, a potem działania w razie korków.
Przy następnym projekcie włączę widok obszarów do wykupienia i zastanowię się w jakim kierunku miasto będzie się rozrastać. Będę je planował i budował z dużym wyprzedzeniem, a nie ograniczał się do kilku wykupionych obszarów, jakbym grał z limitem gotówki.
Dobra, bo zaczynam przynudzać.
W komentarzu zdjęcie z rozłożeniem ruchu drogowego.
I dziękuję za liczne porady i sugestie!
#gry #citiesskylines

Powered by WPeMatico