#cyberpunk2077 #gry Kurz…

#cyberpunk2077 #gry
Kurz opadł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podskórnie wiedziałem, że wspomniany wielokrotnie na wypoku „balonik” pierdutnie tak mocno, że fala wybuchu zburzy wieżę hype’u budowaną przez CDP.
Po zaprezentowanym materiale dobrze widać z ostatniego rzędu jaką chorągiewką są gracze. Tama pękła w 15 minut.
Po jednym materiale ludzie zwracają pre ordery, wychodzą z piaskownicy hype’u, biegną zapłakani do mamusi jaką jest Dying Light 2 żeby poklepała ich po plecach.

Pragnę przypomnieć Wam czołowych wydawców w branży gier. Panie i Panowie, powitajcie ich gromkimi brawami:

1. Cześć, nazywam się Electronic Arts. Przyjechałem do Was z Kalifornii. Mam 37 lat. Pracuję jako sprzedawca jajek-niespodzianek. Moje zainteresowania to wypuszczanie okrojonych gier, olewanie graczy i ich próśb oraz dojenie grubej siopy z mikrotransakcji.

2. Witajcie. Nazywam się Ubisoft. Mam 33 lata. Pochodzę z Francji. Pracuję w takim miejscu, gdzie wymyślamy nowe tytuły dla ciągle tych samych gier. W wolnych chwilach pracuję nad najdłuższym tasiemcem o zakapturzonych rzezimieszkach. Lubię też tworzyć gry nudne i niedopracowane z domieszką Pay2Win.

3. Witam wszystkich z tej strony Bethesta Softworks. Mieszkam w Stanach i tam pracuję. Mam 33 lata. Myślę czy nie rzucić pracy, bo już mi się nie chce robić gier. Fascynuję się marketingiem i próbuję sprzedać demo Fallouta za 76$.

Chłopaki bacznie przyglądają się całej akcji chłostania CD Projekt Red z bliska.
Przypomnijmy jakie firma stawia sobie postulaty w projektowaniu gier.
– Pełny tytuł za pełną kwotę, bez DLC.
– Żadnych ukrytych mikropłatności, lootboksów i innych korporacyjnych psujków,
– Wyciskanie z gry w 100%, zadania poboczne, duża swoboda poza wątkiem fabularnym.

Powiedzcie mi kiedy ostatnio podobne wyzwania stawiali sobie wymienieni wcześniej wydawcy? 5? 10 lat temu?
W dobie chłamu, grającemu na sentymentach do starych gier dostajemy zaledwie ułamek tego co gotuje nam już od lat CDP. Nasza Polska firma jako jedyna ze wszystkich niemal wydawców AAA jeszcze traktuje nas poważnie.

Grafika? Takie EA od lat ma bajeczną grafikę, ale co z tego, skoro to tylko maskowanie tego jakim paździerzem są ich gry.
Już pomijam że gra musi też trafić na obecną generację konsol i tam kompromisy muszą zaistnieć. Wszyscy się bali, czy gra w ogóle ruszy na średniej klasy sprzęcie. W końcu dostajemy odpowiedź, że bez najmniejszego problemu.

Jesteśmy zbyt pobłażliwi dla starych korporacyjnych wyjadaczy, a drzemy kapcia na tych, którzy starają się wnieść do swiata gier trochę sztuki. Cieszmy się że CDP nie nazywa się DVD Projekt Blue i nie należy do elity łapczywych wydawczyków. Do premiery zostało 229 dni. To kupa czasu na poprawienie niektórych rzeczy.

Ja czekam.